METALSISTEM

METALSISTEM założony w 1968 roku jest jednym z największych producentów systemów składowania i zintegrowanych rozwiązań w przemyśle magazynowym na całym świecie. Głównym obszarem działalności jest projektowanie oraz produkcja regałów lekkiego i ciężkiego składowania.

Główny zakład produkcyjny zlokalizowany jest w mieście Rovereto we Włoszech. Przedstawicielstwa spółki znajdują się na całym świecie w ponad 70 krajach.

Od marca 2016 funkcjonuje oficjalne przedstawicielstwo w Siedlcach, woj. mazowieckie, gdzie zlokalizowano salon sprzedaży, magazyn główny oraz showroom produktów METALSISTEM.

Warto wiedzieć…

Rok założenia 1968.

Od blisko 50 lat, METALSISTEM specjalizuje się w produkcji rozwiązań dla przemysłu magazynowego.
Spółka rozpoczęła swoją działalność od  projektowania i produkcji maszyn do obróbki metali, które systematycznie udoskonalane, znalazły zastosowania w przemyśle magazynowym.

Globalna firma

Wyspecjalizowana sieć dystrybucji
i przedstawicielstw handlowych
w ponad 70 krajach
na całym świecie.
Dziś METALSISTEM jest jednym z największych producentów systemów składowania i zintegrowanych rozwiązań w przemyśle magazynowym, mając przedstawicielstwa m.in. w Kanadzie, Japonii, Australii, Izraelu i Argentynie.

Jakość
i bezpieczeństwo

Know how i serwis
METALSISTEM
to synonim efektywności, innowacyjności i niezawodności.
Na całym świecie METALSISTEM jest wstanie zaoferować swoim klientom szeroki zakres najwyższej jakości rozwiązań i produktów z uwzględnieniem najbardziej aktualnych standardów bezpieczeństwa.

METALSISTEM
w liczbach

Powierzchnie produkcyjne METALSISTEM zajmują łącznie 230.000 m2, a roczny obrót Grupy przekracza 260 milionów Euro.
Uzyskany poziom zaufania Klientów jest dowodem jakości i niezawodności produktów METALSISTEM.

Przewaga konkurencyjna

METALSISTEM oferuje swoim klientom bardzo szeroki wachlarz produktów, z najwyższej jakości materiałów w bardzo konkurencyjnych cenach. Wszystkie oferowane systemy i rozwiązania magazynowe są lekkie, wytrzymałe i modułowe.  Zapewniają tym samym efektywne i racjonalne wykorzystanie obszaru i środowiska magazynowego.

METALSISTEM to lider w zakresie bezpieczeństwa, jakości, wszechstronności i niezawodności regałów.

METALSISTEM został założony w 1968 roku, dzięki pasji, entuzjazmowi  i wizji  jej założyciela Pana Antonello Briosi, który do dzisiaj konsekwentnie  wdraża i realizuje swoje nowatorskie strategie.

Firma rozpoczęła swoją działalność w segmencie projektowania i produkcji maszyn do obróbki metali, które systematycznie udoskonalane, znalazły zastosowania w przemyśle magazynowym.

Doświadczenie zdobyte przy produkcji maszyn, w kolejnych  latach pozwoliło na wprowadzenie szeregu innowacji i patentów w produkcji, które w kolejnych latach  odniosły znaczący sukces na rynku europejskim.

W zakładach produkcyjnych METALSISTEM odbywają się najbardziej zaawansowane technologicznie procesy obróbki i transformacji stali cynkowanej metodą Sendzimira, obrabianej wcześniej bezpośrednio ze zwojów blachy walcowanej.

Proces wytwarzania elementów systemów magazynowych odbywa się w najbardziej zaawansowanych technologicznie liniach produkcyjnych wytwarzających detale w wyniku procesu formowania blachy bezpośrednio z rolki przez linię walców, które stopniowo uplastyczniają materiał do momentu uzyskania wymaganego kształtu.

Proces kształtowania detali polega na przepuszczeniu taśmy ze stalą konstrukcyjną przez walce i rolki, które są wstanie za pomocą unikalnych form stopniowo uplastycznić i odkształcić materiał do uzyskania pożądanego wymiaru i formy. Wszystkie linie produkcyjne wykorzystywane w produkcji są autorstwa działu Badań i Rozwoju METALSISTEM.

METALSISTEM ma własny dział Badań i Rozwoju, który działa od wielu lat, zapewniając stałe wsparcie dla działalności przemysłowej METALSISTEM.

Zadaniem działu jest ciągły rozwój badań w kierunku uzyskania rozwiązań i wysoce innowacyjnych produktów powstałych w wyniku analizy numerycznej i procesów eksperymentalnych mających na celu maksymalizację poziomu wykonania produktów.

Zaawansowana wiedza technologiczna, jak i ciągłe badania i rozwój pozwoliły METALSISTEM opatentować swoje innowacje i wytwarzać produkty najwyższej jakości przemysłowo.

Wysoka jakość produktów METALSISTEM oparta jest następujących aprobatach technicznych i certyfikatach:

EN ISO 9001:2000, ISO 14001:2004, TÜV/Marchio GS (Monachium / Niemcy), Ö-Norm (Wiedeń / Austria), AEO – Upoważniony Przedsiębiorca,Akredytacja włoskiego Ministerstwa Pracy D.M. 14/01/2008. Członkostwo i współpraca z jednostkami certyfikującymi: – CISI – Włoska Izba Producentów Stalowych, Składowanie Przemysłowe, F.E.M. – Europejska Federacja Składowania, I.S.P.E.S.L. – Włoski Instytut Zdrowia i Higieny Pracy, Uniwersytet w Trento , Wydział Inżynierski

Dlaczego METALSISTEM?

 • doceniany przez tysiące klientów stosunek jakości do ceny
 • wszechstronność, niezawodność i bezpieczeństwo rozwiązań
 • produkcja z wykorzystaniem najwyższej jakości stali
 • własne działy badań nowych technologii i innowacji w produkcji
 • unikalne rozwiązania w segmencie regałów półkowych

Klienci o produktach METALSISTEM:

Zaskoczyła mnie uniwersalność i jakość produktów METALSISTEM. Oferowane systemy są doskonałym rozwiązaniem zarówno w dużych i małych firmach, jak i każdym gospodarstwie domowym. Bez wahania spełnią oczekiwania w warsztacie i garażu. Serdecznie polecam.
Mariusz Misialski, członek zarządu Warsaw Meats Sp. z o.o.

Certyfikaty

Polityka jakości

Wysoka jakość produktów METALSISTEM oparta jest następujących aprobatach technicznych i certyfikatach:

 

 • EN ISO 9001:2000 – Europejski System ISO dot. Zarządzania Jakością
 • ISO 14001:2004 Standards – Europejski System ISO dot. Ochrony Środowiska
 • TÜV/Marchio GS – Certyfikat Nadzoru Technicznego oraz Certyfikat Bezpieczeństwa i Jakości – „Geprüfte Sicherheit” wydany przez TÜV Product Service GmbH, Monachium / Niemcy
 • Ö-Norm – Certyfikat Austryjackiego Instytutu Normalizacji, Wiedeń / Austria
 • AEO – Upoważniony Przedsiębiorca, Certyfikat wydany przez organy celne krajów Wspólnoty Europejskiej dla wiarygodnych i wypłacalnych przedsiębiorstw, których organizacja, infrastruktura i stosowane zabezpieczenia systemów informatycznych oraz miejsc składowania towarów zapewniają bezpieczeństwo oraz chronią przed nieuprawnionym dostępem.
 • Akredytacja włoskiego Ministerstwa Pracy D.M. 14/01/2008 dotyczący produkcji w zgodzie z technicznymi standardami budowlanymi

Członkostwo i  współpraca z jednostkami  certyfikującymi:

 • CISI – Włoska Izba Producentów Stalowych, Składowanie Przemysłowe
 • E.M. – Europejska Federacja Składowania
 • S.P.E.S.L. – Włoski Instytut Zdrowia i Higieny Pracy
 • Uniwersytet w Trento , Wydział Inżynierii